UKV Adriatic jakim otvaranjem riješio pitanje pobjednika protiv KK Bačvice

lis 10, 2026

UKV Adriatic je odličnim prvim poluvremenom postavio temelje pobjede protiv KK Bačvice u 2. kolu Splitske Košarkaške Lige. Luka Odak predvodio je momčad s 20 poena i 7 asistencija, dok su se kod Bačvica istaknuli Duje Karaman i Mile Luburić.
Luka Odak

U 2. kolu Splitske Košarkaške Lige UKV Adriatic je svladao KK Bačvice rezultatom 82:70. Ključ utakmice bio je odličan ulazak u susret, nakon kojeg je UKV Adriatic stvorio veliku prednost i ostatak utakmice držao rezultat pod kontrolom.

Već u prvoj četvrtini UKV Adriatic nametnuo je svoj ritam i poveo 24:10. Dobra obrana, brza rješenja u napadu i sigurnija realizacija omogućili su im da do poluvremena odu na visokih 48:28. Ta prednost pokazala se presudnom, jer su KK Bačvice u nastavku zaigrale bolje, ali nisu uspjele potpuno vratiti utakmicu u neizvjesnost.

Najvažniji igrač UKV Adriatic-a bio je Luka Odak, koji je susret završio s 20 poena, 7 asistencija i 4 skoka. Njegova svestranost posebno se vidjela u kontroli napada, gdje je uspješno kombinirao vlastitu realizaciju i razigravanje suigrača.

KK Bačvice su u drugom poluvremenu pronašle bolji ritam i smanjile zaostatak, ponajviše preko Duje Karaman, koji je bio najefikasniji s 22 poena. Mile Luburić dodao je 16 poena i nekoliko važnih obrambenih reakcija, dok je Dujam Novak upisao 11 poena i 10 skokova.

Unatoč boljem nastavku, KK Bačvice nisu uspjele nadoknaditi veliki minus iz prvog poluvremena. Treća i četvrta četvrtina pokazale su da mogu igrati ravnopravnije, ali UKV Adriatic je imao dovoljno stabilnosti i iskustva da zaustavi svaki ozbiljniji pokušaj povratka.

Ova pobjeda daje UKV Adriatic-u važan poticaj na početku sezone, dok će KK Bačvice u nastavku tražiti bolji ulazak u utakmice i više kontinuiteta kroz svih 40 minuta.

Statistika utakmice

KK Bacvice

# Igrač Game played FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% AST REB STL TO BLK PF FD PTS VAL
Duje Karaman181361.52633.300013110102216
Mile Luburić181080.0010.0010.013101101617
Dujam Novak151435.700011100.0010000101111
Juraj Novak141428.60004580.00800020127
Stipe Omrčen12922.21250.02633.3060100092
Marco Santos1010.0040.000012000100-3
 Ukupno6276144.331323.171353.8332221607050

UKV Adriatic

# Igrač Game played FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% AST REB STL TO BLK PF FD PTS VAL
Bruno Barač12450.01333.3000010000074
Marko Bašić16966.7010.000023012301211
Luka Carev12366.7010.0000250004045
Marko Lončar1000010.0000620001006
Josip Matijević100000000000000100-1
Luka Odak171163.62633.300074010002022
Damir Požgaj151145.500000055000101013
Ljubo Šamadan111100.02450.00001400010810
Ante Sanader16785.73560.0020.014100202120
Duje Škaro1000000000521211006
 Ukupno10294663.082138.1020.029302431408296

Najnovije vijesti

KK Kineski Zid preko Maestrala do četvrtfinala kupa

KK Kineski Zid preko Maestrala do četvrtfinala kupa

KK Kineski Zid svladao je Maestral 84:63 i izborio prolazak u sljedeće kolo Kupa Željka Pisca. Marco Ćosić predvodio je pobjedničku momčad s 33 poena i sedam trica, dok je Matko Podrug na drugoj strani postigao čak 35 poena.

Bambina bez poteškoća otvorila Kup Željka Pisca

Bambina bez poteškoća otvorila Kup Željka Pisca

Bambina je otvorila Kup Željka Pisca pobjedom protiv Split International School Basketball rezultatom 91:51. Josip Kunac postigao je 22 poena uz odličan šut, dok je Luka Petrašić dodao 21 poen, 13 skokova i 5 ukradenih lopti.